sobota, 20 października 2007

Schwing! 5 - Motyw Srogi

Schwing! 5- Motyw Srogi

Teledysk Roxette z Mario Bros

Naszym gościem w tym odcinku jest Konrad KMH Hildebrand. Postanawiamy wszyscy nazywać się Konrad, po czym zapominamy o tym. Zaczynamy audycję inteligentnie, gubimy się po drodze, a potem jedziemy ostro na fristajlu, przy czym tyrani są głównie obecni, co łamie chyba jakieś zasady bycia człowiekiem. Łamiemy też nasze postanowienie nigdy-więcej-nie-sięgania-godziny, za co przepraszam(y). W środku znalazła się piosenka rekomendowana przez KMH i usunięta potem z dysku przez koko, a na końcu nasz pierwszy segmencik nagrany przez słuchacza-kolegę po fachu, Godai'ego.
Dzięki dla niego za klip, dla KMH za udział i dla Pavarra za hosting podcastu!

Muzyka w tle podcastu pochodzi ze strony podsafeaudio.com, autorem są John Korbel i Evan Tate.

Szołnotki:
- KMH macza/maczał palce w serwisach Motyw Drogi i KE?
- Rozmawiamy o artykule Comics is killing webcomics - w zwiazku z tym w gawędzie pojawiają się komiksy Wondermark, Penny Arcade, Ctrlaltdel, Looking For Group i PVP.

Szołnotki do klipu S180 Godai'ego:
-Amfiteatr montera
-Zin B5
-Recenzja Marzi
-Śmierć
-Leti vrana
-godai, życie i cała reszta


Download: mp3

16 komentarzy:

godai pisze...

Koko, naszczam ci do soku na następnym wspólnym wyjściu na pizzę, za tę odmianę. Jak przesłucham, to podzielę się jakimś konkretnym komentarzem.

bele pisze...

koko źle odmienił. przybył bele i naprawił. hooray for boobies!

koko pisze...

już dobrze, dobrze, przepraszam. było sobie znaleźć ksywę bez wyjątkowej odmiany.

Kikas pisze...

Whoa. Wróciliście nawet do Losuxa. Ja zaczynałem przygodę z webkomiksami od tego wytworu. A to że pokemony koko w bitwach głosują na niego to tylko zasługa sławy jaką nakręcił sobie kiedy jeszcze był mały wybór polskich komiksów w sieci.
A na "Gwiezdny pył" na pewno pójdę, to stwierdziłem już jak zobaczyłęm trailer. I muszę dorwać jakąś książkę Gaimana w końcu. Może dorwe crossover Gaiman - Pratchett który ostatnio widziałem w Empiku.

koko pisze...

@kikas- całkiem niezły wybór, chociaż czuć tam chyba więcej pratchetta :)

Iza pisze...

Kolejny świetny odcinek ;D Zauważyłam że z każdym odcinkiem Bele coraz mniej bluzga :P [chyba że Koko coraz więcej usuwa ;D]
Co do gościa, to bardzo lubię Ke?, to był jeden z moich pierwszych komiksów internetowych ;D
A teraz coś z zupełnie innej beczki:
co macie do 'Wysokich Obcasów'? xD

koko pisze...

@iza- jako wielki fan adidasów i ogólnie pełnego kontaktu stopy z podłożem, nie potrafię zrozumieć fenomenu obcasów, zwłaszcza wysokich. tyle ja mam do wysokich obcasów.

Szef pisze...

A ja bym chciał żebyście w następnym szłingu mnie pozdrowili :( Ja właśnie wybieram się z kumplem na star dust po czym mam zamiar przeczytać amerykańskich bogów. I życze wam wszystkiego najleprzego z okazji 5 szłinga! xD

Khaziu pisze...

A bu! Da Szłinngggg!

A to jak Szef to i ja chcym pozdrowienia! A co mie tam!

Jeszcze nie słuchałem... Zaraz nadrobie xD

Agata pisze...

Tia, od razu zróbcie "mini koncert życzeń" :P
Trochę za bardzo żeście odbiegali od tych priorytetowych tematów ale jechanie po koko ma swój urok ;]

rysielec pisze...

Kmh powinien czesciej sie pojawiac teraz! :)

godai pisze...

No, że tak powiem, bo przesłuchałem. Przesłuchałem etapami, na trzy podejścia, po dwadzieścia minut rano i ostatni kawałek przed chwilą i powiem wam to samo, co w pizzerii w Łodzi. No.

kmh wyszedł fajnie, powinniście rozważyć pomysł zapraszania gości - najlepiej za każdym razem innych i może tematycznie, mniej chaotycznie. Ale wprowadza to fajny klimat.

Ślicznotka, następnym razem pozwól kokowi skończyć wypowiedź o filmie. Hitman / Lobo był beznadziejny. Z Gaimana, to fajnie zacząć od opowiadań, a potem wziąć za powieści.

Ogólnie, czekam na kolejny. Będzie co słuchać w samochodzie.

koko, zgłoś się do mnie po Bisleya, mam z 5 sztuk, ale będzie na początek.

Khaziu pisze...

Za dwa lata ma być 100 odcinkowa (jak mnie pamięć nie myli seria Star Warsss;D Nie wiem po cholerę to napisałem... Siła wyższa mnie zmusiła ^^

fragos pisze...

chyba tez jestem dorosly o_O
pierwszy odcinek jaki sobie obczailem
pewnie wroce

GoMati pisze...

Ten oto właśnie odcinek "Schwing!" włączyłem na chwilę przed czyszczeniem klawiatury. Skutek - klawiatura lśni jak nigdy dotąd (w przeciągu ostatnich 2-3 miesięcy, ale to szczegół), a samopoczucie mam dalej świetne. Niby trudno odnieść ocenę odcinka do sprzątania między klawiszami, ale chyba dziś wyjątkowo sobie na to pozwolę.

Otóż odcinek był świetny. Chyba najlepszy dotychczas (choć zazwyczaj w komentarzach po nowym odcinku znajduje się ktoś, kto mówi, że dany odcinek był najlepszy, więc chyba oryginalny nie będę) i słuchało mi się go z najwyższą przyjemnością. O tym, że był ciekawym wypełnieniem "międzyczasu" już wspomniałem. Fakt zaproszenia KMH zadziałał tutaj dodatkowo na plus - wreszcie pojawiła się następna charakterystyczna osobowość do jeżdżenia po koko, a na to warto było czekać! Strasznie fajnie było posłuchać o tym wszystkim, co się działo dawno temu, kiedy Losux był Losuxem, a dwóch amerykańskich graczy wyjechało do japonii - przypomina mi to złote lata mojego gimnazjum.

Mógłbym tu wspomnieć jeszcze o plusach jakimi niewątpliwie był przerost dialogu nad monologiem i o innych tego typu sprawach, ale chyba sobie to odpuszczę. You did a great job! ;)

Luniasta pisze...

To ja tak tylko odnośnie postrzegania komiksów w społeczeństwie. Ostatnio na lekcjach polskiego dowiedziałam się, że "Potop" (ten oryginalny, Sienkiewicza) jest przez niektórych badaczy literatury uznawany za komiks, nie ze względu na samą formę, ale na spłaszczenie postaci, zagadnień, historii, takie tam. Tak wiec ciężko mówić, że komiks się w ten sposób kojarzy tylko potocznie :P