czwartek, 15 listopada 2007

Ankieta- podcasty

Podcasting jest mimo prężnego rozwoju wciąż dość mało znanym w Polsce medium. Stąd też zastanawia mnie, czy spośród Was ktokolwiek słucha jeszcze innych audycji, czy to polskich, czy w innym języku.

Ja sam nie znam zbyt wielu podcastów w języku polskim, jak coś ma mi dzwonić w uszach, to powinno być po angielsku :). Audycje, których słucham regularnie to:

Extralife Radio - audycja dość zbliżona w założeniach do naszej, ale prowadzona przez profesjonalnie przygotowanego kolesia. Najwyższa półka, bardzo polecam
The Instance
- podcast tego samego autora co ELR, w całości poświęcony World Of Warcraft
Teknikal Diffikulties - jeśli ktoś polubił opowieści o Manfredzie, poczuje się tu jak w domu. Podcast komediowy nagrywany przez jedną osobę odgrywającą wszystkie role.
The Seanachai - tu jest mniej różowo, bo audycja nie była dawno aktualizowana. Mimo to nie znalazłem nigdzie lepszego zbioru opowieści, niż tutaj. Polecam opowiadanie Bright Lights, o samozwańczym detektywie na tropie zabójcy gitary akustycznej.

6 komentarzy:

kmh pisze...

ja słucham cotygodniowego podcastu polygamia.pl. Długo, starannie przygotowany, z pomysłem jakimś. O grach. Autorzy nie silą się na dowcipy. Zbyt często.
:)

koko pisze...

to coś jak odwrotnie niż nasz :P. ale generalnie jak na razie wyniki wskazują, że powinniśmy przygotować trochę ciekawego materiału o podcastingu, gdzie szukać, jak szukać, co jest dobre

godai pisze...

Hm, ja słucham branżowego przeglądu IDG (ale to z racji pracy głównie, bo mogę jednocześnie słuchać i pisać maile), was i czasem zarzucam sobie Ace of Detectives.

Swoją drogą możecie się pokusić o odcinek z rodzajem przewodnika po zasobach tego typu.

koko pisze...

właśnie o tym myślałem. myślę, że poczekam z tym do następnego tygodnia, bo w weekend startuje polskie centrum podcastingu i wtedy bym to wciągnął do tematu.

godai pisze...

Co ty mówisz, czyżby podcast.pl miało ruszyć WRESZCIE?

Filip_Nie Tylko Dla Orlow pisze...

ja slucham w zasadzie co dzien czegos innego, nawet staram sie kilka dziennie, na przemian z muzyka, bez przesady jednak. Mam ulubone, i polskie, i zagraniczne...

WAS TERAZ TEZ JUZ ZACZ`NE SLUCHAC...zobaczymy z jakiej gliny Schwing jest ulepiony ;-)))

pozdrawiam

fi