piątek, 25 stycznia 2008

Jakie filmy animowane lubicie?

Słowem podsumowania- najmniej lubicie w schwingu muzykę, najbardziej ciastka. Reszta dostawała w miarę podobną ilość głosów. Fakt, że ok 80% osób zaznaczyło ciastka dał mi do myślenia i od 16 odcinka można się spodziewać efektów.

Najnowsza ankieta ma wybadać jaki styl animacji lubicie najbardziej. Krótkie wytłumaczenie kategorii:
-klasyczny disney- czyli epickie, baśniowe opowieści zrealizowane z rozmachem, jak Król Lew, Pocahontas, Dwonnik z Notre Dame itd.
-pixar, dreamworks, 3d- filmy realizowane w trójwymiarze. Każda wytwórnia robi nieco inne filmy, ale cóż.
-cartoon network- krótkie formy, humor, najczęściej seriale złożone z niezależnych odcinków, prosta animacja
-ghibli, filmy anime- te bardziej ambitne produkcje z kraju kwitnącej wiśni
-seriale anime- te mniej ambitne produkcje z w/w kraju (z wyjątkami oczywiście, z wyjątkami)
-inne- zaznacz, jeśli sądzisz, że filmy animowane jakie lubisz najbardziej umykają kategoriom które wydzieliłem - ale opisz w komentarzach jakie to filmy :)

18 komentarzy:

Goha pisze...

W zasadzie nie mam jakiegoś ulubionego gatunku, bo każde studio potrafiło wypuścić coś godnego uwagi.
O tym że namiętnie teraz słucham reedycji soundtracka z okazji 20lecia Transformers: The Movie, bo mam szczególny sentyment do tej animacji, nie będę się za bardzo rozpisywać.
Maniakiem anime też nie jestem - czasem zdarzy się coś pamiętnego, ale to już coraz rzadziej. Tak więc głos na "inne" w sensie "wszystko po trochu".

Hoss pisze...

A dlaczego nie ma opcji wszystkie? :D
Bo z disney najbardziej mi się podoba Król Lew 3, pixar to Madagaskar i Epoka Lodowcowa, cartoon network to Toonami, filmy i seriale to hmmm... długo by wymieniać (powiem tylko o Dragon Ball). Także w każdej kategorii mam swoje ulubione. :)

khaz pisze...

Seriale anime wcale nie są mniej ambitne o_O

Anonimowy pisze...

ja chce wm:P(włatców móch)

Anonimowy pisze...

ja chce wm:P(włatców móch)

Anonimowy pisze...

ja chce wm:P(włatców móch)

Riv pisze...

IMO w ankiecie zabrakło shorts'ów. Mam na myśli niezależne animacje np. filmy Bagińskiego ("Katedra", "Fallen Art" etc.) czy też "Kiwi!". Nie zarabiają na siebie, a żeby je poznać trzeba poszperać jednak film to film panowie ;)

@anonimowy - wm wpasowuje się do cartoonów.

Murderface pisze...

ja bym oddzielił cartoony typu Smerfy od nowego Batmana czy Metalocalypse ale co tam:P

koko pisze...

@hoss- nie ma opcji wszystkie, bo ja na przykład oglądam wszystkie te gatunki i mam swoje ulubione pozycje z każdego z nich :) więc ankieta nie ma sensu, jeśli można zaznaczyć wszystko

@maurderface - taka ankieta nie może być doskonała, gatunki można dzielić w nieskończoność. dlatego proszę zaakceptować ją jaka jest, ona też potrzebuje miłości

Michał pisze...

Inne - Zwariowane Melodie ;)

sylvier pisze...

ee to dyskryminacja jakaś XD ja lubię wszystkie bajeczki animce i co tam ludzie nie wymyślam chociaż dziecko małe ma 20 lat ale cichooo tam^^;

koko pisze...

@michał- zwariowane melodie byłyby w kategorii cartoon network :P

Michał pisze...

ok ;) już zmieniłem głos ;)

Virydi pisze...

Uaa, w ogóle jak można kazać komuś wybierać ulubiony typ kreskówki?! Niemalże każdy gatunek ma coś świetnego. Po długim zastanawianiu się wybrałam filmy anime - za estetykę i za to, że łatwiej obejrzeć całość niż serial (okej, zależy który, te krótsze da się za jednym razem :D ), za całokształt, o rety ^^

Mazok pisze...

ej, serio brakuje opcji "wszystkie". Ja tam łykam praktycznie każdą kreskówkę (nooo, może z wyjątkiem tych ekstremalnie dla dzieci).

oldziekill pisze...

stare kreskówki Marvela (X-men, Spiderman) ftw

izeq pisze...

Ja nie widziałam tu opcji dla siebie, bo lubię oglądać wszystkie kreskówki i filmy animowane z wyjątkiem klimatów anime.

Anonimowy pisze...

ech tak czytam komentarze i czemu nikt nie wspomniał o animacji stop-motion (metoda poklatkowa - klatka po klatce) ? Wiem że takich filmów jest mało, że są one przeważnie krótkometrażowe ale na uwagę niektóre z nich zasługują ;)