wtorek, 26 maja 2015

142. Mad Komiksowa Warszawa: Fury FestivalPobierz odcinek | Posłuchaj w YouTube

Konrad i Robert, tym razem bez pomocy gości specjalnych postanawiają powspominać odbywający się w miniony weekend Festiwal Komiksowa Warszawa i chwalą się swoimi zakupami, marudzą na niektóre tytuły, chwalą jeszcze inne, a Konrad łapie się za głowę, bo tak mało rzeczy kupił, a chciałby kupić zdecydowanie więcej. Po krótkiej przerwie na mały przegląd niusów przechodzą z gracją do rozmowy o najnowszym filmie z serii "Mad Max", ale ich reakcja nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem, bo wyżej jest wielki obrazek, który w sumie mówi wszystko. Spoilerów brak.

Shownotes:

Intro Schwinga - Joe Sibol - Monster Techno Blues

David Lynch wraca do Twin Peaks. Ponownie.
"Limitless" będzie miało kontynuację w formie serialu TV.
"The Muppets" wracają do TV w stylu "The Office"
Strasznie źle zapowiadający się nowy spin-off "Arrow" i "Flasha".

4 komentarze:

Ambla pisze...

Hej chłopaki!
Po pierwsze chciałabym powiedzieć że bardzo się cieszę że Schwing! wrócił. :)
Dwie rzeczy co do odcinka:
1) Mówiliście o przesycie filmami o superbohaterach który nastanie gdy w Polsce zrobi się film à la Avengers czy ogólnie w stylu filmów Marvela. Otóż o ile w Polsce tego nie było, to w Indiach już tak (odsyłam do linku, enjoy):
https://www.youtube.com/watch?v=f5Pjo0WjBcs
2) Mówiliście o tym jak bardzo wam źle z tym że nie znacie francuskiego. Tak się akurat składa że jestem studentką filologii romańskiej (trzeci rok) i gdybyście potrzebowali jakiegoś wsparcia tłumaczeniowego (może marzy wam się Kij w dupie / The Movie po francusku?) to byłabym bardzo chętna do takiego projektu.
Pozdrowienia z Poznania. :)

merh pisze...

Nawet nie wiecie jak dobrze się czułem słuchając tego odcinka. Dobór tematów, żarty i ogólna chemia pomiędzy wami były wspaniałe - poczułem się, jak dobrych parę lat temu, gdy Schwinga słuchałem na bieżąco. Brakuje tylko KRL-a.
Dzięki wielkie za to wszystko.

Co do "Mad Maxa" - pełna zgoda ze wszystkim, o czym powiedzieliście. Ten film ma tak dużo smaczków i drobnych gestów, ujęć, motywów, że nie sposób nie zatopić się w jego świecie. Czekam na więcej.

Europa Casino play pisze...

Bardzo fajny blog. Tematy bardzo interesujące a i słownictwo takie że chętnie się czyta

transport cementu pisze...

Fajny blog, Schwing! JEST SUPER